Późnobarokowy kościół wybudowano w 1746 r. z fundacji Franciszka Kobielskiego – dziedzica wsi.
Przy budowie wykorzystano prezbiterium i zakrystię z poprzedniej świątyni wzniesionej prawdopodobnie w 2. poł. XV w., do których dobudowano nawę. W 1958 r. dobudowano nową zakrystię. Kościół nie posiada wieży. We wnętrzu współwystępują elementy XV-wieczne i barokowe. Na uwagę zasługują obrazy i trumienne plakietki herbowe zasłużonych fundatorów oraz tablica wykonana z piaskowca, upamiętniająca konsekrację kościoła.
Prawdopodobnie w latach 1746 – 1748 wzniesiono murowaną dzwonnicę przykrytą namiotowym, lekko załamanym dachem. Zbudowana jest w stylu prowincjonalnego, uproszczonego baroku.
Kościół w Dmeninie pw. Matki Bolesnej (św. św. Szymona i Judy) wraz z dzwonnicą
















.webp)



.jpg)
.webp)
.webp)
.webp)
.webp)












.webp)




























.webp)







.webp)























