Na Placu Wolności w Kamieńsku znajduje się, mający ponad 100 lat, pomnik Tadeusza Kościuszki.
Pomysł postawienia pomnika narodził się w 1917 r. Jegoodsłonięcie miało miejsce 23 września 1923 r. W 1941 roku, w czasie trwającejII wojny światowej, pomnik na polecenie Niemców został zburzony.
Dzięki staraniom wielu osób w 1981 r. zawiązano komitet odbudowy pomnika.
W dniu 27 października 1991 postać Tadeusza Kościuszki znów pojawiła się wcentrum Kamieńska.
Pomnik Tadeusza Kościuszki w Kamieńsku
















.webp)



.jpg)
.webp)
.webp)
.webp)
.webp)












.webp)




























.webp)







.webp)























